Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 16.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno V

VÁLKA: Jeden z Pistolníků z Apokalypsy.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

VALKÝRA: Jedna z devíti panenských kněžek norské bohyně lásky a krásy Freyi.(19.Kamila)

VELKÝ ÚCHYL: Část Rimmerovy osobnosti, která jím pohrdala. VÚ se zhmotnil se na psychoměsíci a chtěl Rimmera mučit.(27.Psychoměsíc)

VENUŠE MILSKÁ: Bezruká socha římské bohyně lásky, která se stala úspěšnou modelkou. Vystavena v pařížském Louvru.(44.Nanarchie)

VERGILIUS: (70-19 př.n.l.) Největší římský básník, jenž se kdy brkem dotkl pergamenu. Autor eposu Aeneis.(26.Inkvizitor)

VERSACE Gianni: (1946-1997) Nejslavnější člen italské rodiny Versaců, považovaný za krále módy. Byl zastřelen svým milencem.(2.Ozvěny budoucnosti)

Vesmírné příušnice: Nemoc, která postihla Listera. Projevuje se celkovou fyzickou slabostí a zrůdně oteklou hlavou.(21.Spravedlnost)

Vesmírní skauti: Organizace, ve které byl Rimmer v dětství. "Kvarky, škvarky, bim, bam, bum!"
V 15 letech s nimi byl na kurzu přežití v divočině. Spaní pod širákem, k jídlu jen bobule, kořínky a to, co si sami ulovili. Skupina kluků se domluvila, že sní Rimmera. Svázali ho do kozelce, zapálili oheň a polili ho grilovací omáčkou. Jak ho tak otáčeli, Rimmer doufal, že ho zachrání jeho kámoš Smith Wesson. Ukázalo se však, že Smithák je vede a má spadeno na Rimmerovu pravou hýždi. Nebýt Jekatakatuly, zcela určitě by ho snědli.(11.Queeg)

Vesmírný mol: Škodlivý hmyz, který dokáže zničit veškeré zásoby obilných výrobků na kosmické lodi. Je však také velice výživný a v případě nedostatku jídla je možné upravit ho k jídlu. Chutná jako garnát.(32.Legie)

Videohra Červený trpaslík: Hra, kterou hrála posádka Červeného trpaslíka čtyři roky. Ve skutečnosti šlo o halucinaci, vyvolanou olihní beznaděje, která je měla dohnat k sebevraždě.(30.Návrat do reality)

Vindaloo: Jiný název pro kari.(2.Ozvěny budoucnosti)

VINDALOOBESTIE: Tvor vytvořený ze skopového vindaloo [viz. výše] pomocí modifikátoru DNA. Napůl člověk, napůl indický vypalovák a velmi nebezpečný. Lister ho porazil ležákem.(20.DNA)

Virus pro sexuální přitažlivost: Jeden z pozitivních virů. Infikovaný se stane neodolatelně přitažlivým pro ostatní lidi.(28.Karanténa)

VÍŘIVÍ ADVENTISTÉ 7.DNE: Náboženské vyznání Rimmerových rodičů. Věřili, že musí každou neděli vířit. Vířili cestou na mši, vířili při kázání, vířili cestou domů. Věřili všemu, co stálo v bibli. Adam a Eva. Had a jablko. Věřili každému slovu. Bohužel byla v jejich verzi tisková chyba. Všechno bylo založeno na první epištole Korintských - "Vír, naděje a láska. A největší z té trojice je vír." A tak to dělali každý sedmý den.(18.Poslední den)

Vořechotomie: Přeměna člověka v psa. Jednoduchá operace, poprvé uskutečněná ve 20. století. Listerovi by pomohla zkrátit trest ve vězení ze dvou let na čtrnáct dní, protože psí rok je sedmkrát kratší než lidský. Matematika tohoto plánu je bezchybná.(48.Kasandra)

Vosková válka: Válka mezi hodnými a zlými parafíny o vosk. Rimmer jí rozhodl tím, že nechal zapnout termostat a všichni se roztavili.(24.Roztavení)

Voskový svět: Původně zábavní komplex na vzdálené planetě, zalidněný parafíny. Poté, co zůstali na celé planetě sami, přerušili své programy, rozdělili se na hodné a zlé a rozpoutali voskovou válku [viz. výše].(24.Roztavení)

Vražedný pohled: Jeden z hlavních příznaků sekundárního stadia nákazy holovirem. Postižený získá schopnost metat očima laserové blesky. Značně to vyčerpává energii.(28.Karanténa)

Výměna osobností: Drobný zákrok, kdy je někomu do propláchnutého mozku nahrána jiná osobnost. Zatímco na Nově 5 se nezdařil, na Červeném trpaslíku byl úspěšně proveden na Listerovi.(16.Výměna těl)