Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 16.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno B

BARRINGSONOVÁ Fiona: Dívka, se kterou se Rimmer zavřel v 15 ve skleníku. Slintal blahem, ale ukázalo se, že měl ruku v teplém kompostu.(26.Inkvizitor)

BATEMAN Stinky: Bývalý Rimmerův spolužák, kterému Rimmer na střední škole podpálil kalhoty. To byl na dlouhou dobu jeho poslední hrdinský čin.(38.Nachystejte květináče)

BATES Norman: Hlavní postava Hitchcockova filmu "Psycho" (1960). Pomatený Bates, který bydlel v opuštěném hotelu, zabil svou matku, vycpal ji a předstíral, že je živá.(7.Kryton)

BATMAN: Komiksový hrdina, bojující proti zločinu, stvořený Bobem Canem v letech 1938-1939. Jeho dobrodružství byla i zfilmována. Pracuje v převleku - nosí masku netopýra a dlouhý černý plášť.(43.Epidém)

BAXTER: Nejobávanější vězeň v Tanku. Grizzly před ním utíká a řve hrůzou.(50.Pete I)

Bazukoid: Zbraň, jakási kombinace dělové pušky a laseru.(10.Škvíra ve stázi)

BEARDSLEY Peter: Herec, který hrál hlavní roli v remaku "Casablanky".(8.Lepší než život)
Pozn. Peter Beardsley je také bývalý mnohonásobný fotbalový reprezentant Anglie (1961-).

BEETHOVEN Ludwig van: (1770-1827) Německý skladatel, dirigent a pianista. Ve skládání pokračoval i poté, co v roce 1801 ohluchl.(5.Sebevědomí a mindrák)

BELLINIOVÁ Barbara: Vězeňská dozorkyně, která byla na kosmické lodi, dopravující vězně do Světa spravedlnosti. V jejím modulu unikl po vzpouře jeden replikant.(21.Spravedlnost)

BENETOVÁ:Hlavní postava knihy "Pýcha a předsudek". Povrchní a závistivá matka pěti dcer. [viz. níže](42.Žádná legrace)

BENETOVÁ Elizabeth: Druhá dcera paní Benetové [viz. výše]. Vzala si pana Darcyho.(42.Žádná legrace)

BENETOVÁ Jane: Nejstarší dcera paní Benetové [viz. výše]. Vzala si pana Bingleyho [viz. níže].(42.Žádná legrace)

BENETOVÁ Catherine (Kitty): Čtvrtá dcera paní Benetové [viz. výše].(42.Žádná legrace)

BENETOVÁ Lydia: Nejmladší dcera paní Benetové [viz.výše]. (42.Žádná legrace)

BENETOVÁ Mary: Třetí paní Benetové [viz. výše]. Pilná studentka.(42.Žádná legrace)

BENNET Gordon: (1841-1918) James Gordon Bennet jr., americký tiskový magnát, jehož otec James Gordon Bennet sr. založil roku 1835 New York Herald. Bennet junior byl znám svým extravagantním a vrtošivým chováním. Jeho jméno bylo pro Hollyho synonymem zvolání panebože či ježišikriste.(1.Konec)

Bermudský trojúhelník: Oblast v Atlantském oceánu, zhruba mezi jižním pobřežím USA, Bermudami a Velkými Antilami, kde za záhadných okolností zmizelo postupně asi 70 plavidel a letadel. Za Listerových dob zřejmě velmi populární píseň.(4.Čekání na Boha)

BEXLEY Jim: alias Rychlík či Úprka. Hlavní hvězda fotbalového týmu London Jets a Listerův idol.(2.Ozvěny budoucnosti)

Bezstarostná jízda: Americký film (1969) s Dennisem Hopperem, Peterem Fondou a Jackem Nicholsonem o cestě dvou hippíků na motorkách.(7.Kryton)

BHINDI BAJHII: Indické jídlo s bramborami a vyslanec Vindalooského impéria představovaný Kocourem.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

BIEDELBAU Harry: Syn prostého tesaře, jež to dotáhl na majitele největšího řetězce pizzerií. Kryton ho použil jako příkladu uspěšného života.(25.Hololoď)

BIGGLES: Pilot, hlavní postava knih kapitána W.E. Johnse.(14.Trosečníci)

Bílá díra: Opak černé díry, chrlí čas zpátky do vesmíru.(22.Bílá díra)

BINGLEY: Postava z knihy "Pýcha a předsudek". Přítel pana Darcyho. Oženil se s Jane Benetovou [viz. výše].(42.Žádná legrace)

BINKS: Jeden z členů posádky Osvícení, který prováděl průzkum na Kosmiku. Z Listerova hlášení:Příšerný hovado. Mozek v anální oblasti, brada chybí, zřejmě nevyvinutá. Genitálie malé a neškodné. Nemají žádnou hodnotu.(25.Hololoď) 

B.K.: Bez kyslíku. Trest, který udělil Rimmer ostatním, když se mu snažili namluvit, že mají létající koberec.(28.Karanténa)

BOB: Jméno jednoho z robíků.(18.Poslední den)

BOGART Humphrey: (1899-1957) vlastním jménem Humphrey de Forest Bogart. Americký filmový herec. Počátkem 30. let ztělesňoval většinou chladnokrevné padouchy. Průlomem se stala role Sama Spadea v "Maltézském sokolovi" (1941), kde hrál postavu drsného a zároveň zranitelného detektiva. Ačkoliv Oscara získal za roli ve filmu "Africká královna" (1951), jeho nejslavnějším filmem zřejmě byla "Casablanca".(19.Kamila)

BONGO: Krytonovo alter ego v dimenzi Esa Rimmera, Esův nadřízený.(23.Jiná dimenze)

BONJELLA: Princezna, kterou v jedné dimenzi zachránil Eso Rimmer před popravou.
Pozn. Rovněž mastička na dásně s mentolem, zřejmě ta, jenž nabízel v Trosečnících Rimmer Listerovi.(38.Nachystejte květináče)

BOOBOO: Plyšový medvídek Kochanské.(45.Zpátky v červeném I)

BORGIOVÉ: Původně španělská, později italská šlechtická rodina, na přelomu 15.-16. století známá mnoha skandály a travičstvím. Nejpopulárnějšími členy rodiny byl nechvalně proslulý papež Alexander VI. a jeho dvě nemanželské děti - Cesare Borgia a Lucrezia Borgia.(36.Mimo realitu)

Bostonský škrtič: (1931-1973) Vlastním jménem Albert de Salvo. Vrah, který řádil od června 1962 do ledna 1964 v Bostonu, ve státě Massachusets. Uškrtil 13 žen ve věku 19-85 let. Byl zatčen roku 1965 a usvědčen. Zemřel ve vězení na následky bodného zranění.
Jeden ze zlých parafínůve Voskovém světě.(24.Roztavení) 

BOYLE Robert: (1627-1691) Britský chemik a fyzik, který se zabýval studiem plynů. Zakladatel analytické chemie a autor Boylova-Marriotova zákona:"Pro stálé množství ideálního plynu je při stálé teplotě součin jeho tlaku a objemu konstantní." Hlavní dílo: "Skeptický chemik."
Pozn. Samozřejmě je možné, že ve volném čase studoval i škodlivost tučných jídel...(3.Rovnováha sil)

BPD: nebo také BDP. Bronzový diplom za plavání. Jeden z diplomů, které Rimmer získal a na něž je velice hrdý.(6.Já na druhou)

BRAMAH Joseph: (1749-1814) Anglický vynálezce a mechanik, který roku 1778 patentoval splachovací záchodový systém. Přidal záklopku, která ovládá proud vody naplňující nádržku a odpadní rouru ve tvaru písmene U, která zabraňuje, aby se zápach odpadu vracel zpátky do místnosti. Tento všestranný muž vynalezl rovněž roku 1784 patentní zámek a roku 1795 kohoutek se šroubovým vřetenem. Dále pak strojek na tištění dat pro anglickou banku a přístroj k řezání a hlazení kovu. Mnoho dalších přístrojů zdokonalil.(43.Epidém) 

Bramborová kaše: Rimmerovo nejoblíbenější jídlo, musí však být se smetanou.(16.Výměna těl)

BRANDO Marlon: (1924-) Americký herec. V 50. letech typický představitel mladých mužů bouřících se proti společnosti. Nejznámější svými rolemi ve filmech "Tramvaj do stanice Touha" (1947), "Divoch" (1954) a "V přístavu" (1954), za níž dostal Oscara. Populární též jako filmový "Kmotr" v 70. letech. V 90. letech hrál například ve filmu "Don Juan de Marco".(7.Kryton)

BRANNIGANOVÁ: Psycholožka na Červeném trpaslíku. Zahynula při nukleární nehodě.(11.Queeg)

BRETT Broďák: Listerova postava v Ulicích Lareda. Umí to s nožem.
Pozn. Vzorem pro tuto postavu byl brilantní vrhač nožů Britt ze "Sedmi statečných" (1960).(33.Pistolníci z Apokalypsy)

BROWNOVÁ Carol: Důstojník na Červeném trpaslíku a jeden z kapitánových zástupců. Zahynula při nukleární nehodě. Její osobnost byla převedena do Listerova mozku ve snaze oklamat autodestrukční systém. (16.Výměna těl)

Brukev: Zelenina, kterou Lister nemá rád, protože po ní krká. Přesto jí po dobu pěti dnů, které strávil s Krytonem a Kocourem v karanténě měl zásluhou Rimmera ke každému jídlu.(28.Karanténa)

BRYNNER Yul: (1915-1985) Americký herec ruského původu, který byl známý svou zcela oholenou hlavou. Za film "Král a já" (1956) získal Oscara. Další role vytvořil například ve filmech "Sedm statečných" (1960) a "Westworld" (1973).(41.Stesk)

BUBÁK: Jeden z členů skupiny Degen a spol.. Hippík, který hrál na bicí. Nakonec se dal k policii a stal se velmistrem svobodných zednářů.(17.Fotostroj času)

BUBLA: Jeden z robíků na Červeném trpaslíku. Poněkud drzý.(8.Lepší než život)

Bubliny nereálna: Časové kapsy, které chránily stroj času. Po nárazu explodovaly a vytvořily klamné zdání, jehož účelem bylo odradit případné zloděje.(36.Mimo realitu)

BUCKINGHAMSKÝ PALÁC: Jedno ze sídel anglické královny. Když Lister v pozměněné realitě zbohatl, koupil ho, nechal rozdrtit na štěrk a rozházet kolem svého sídla.(17.Fotostroj času)

BUCHAN: Vědecký důstojník Červeného trpaslíka, IQ 169. Jeho mozkový štěp vložil Kryton do Rimmerova mozku, aby mu zvýšil IQ.(25.Hololoď)

BUCHAR Jake: Krytonova identita v halucinačním totalitním státě. Detektiv kybernautické divize policejního sboru, napůl člověk.(30.Návrat do reality)

BUZZY Bob: Přezdívka pro jednoho pracovníka kuchyně na Červeném trpaslíku, který nosil příčesek.(40.Zkouška kanálem)