Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 14.06.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno N

NANOBOTI: Armáda mikroskopických robotů, původně součást Krytonovy samoopravovací jednotky. Trhli se od něj a když byli dopadeni, zkonstruovali nově Červeného trpaslíka i s celou posádkou.(44.Nanarchie)

NAPOLEON Bonaparte: (1769-1791) Narozen na francouzském ostrově Korsika. Vojevůdce, diktátor, Rimmerův idol a jako Napoleon I. francouzský císař (1804-1814) "Kdybyste dali Napoleona do ložnice s Listerem, škrábal by dodnes na Korsice brambory."
Jeden ze zlých parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(6.Já na druhou)

NAVARRO Randy: Druhý důstojník na Osvícení. IQ 194.(25.Hololoď)

Navicomp: Hlavní řídící panel v kokpitu.(7.Kryton)

Necrobic: Holografická sestava cvičení pro mrtvé.(5.Sebevědomí a mindrák)

Nedovolená sklizeň: Trestný čin, který páchal Lister v mládí. Kromě jablek chodíval s partou sklízet i auta a zařízení hotelového pokoje.(21.Spravedlnost)

Negátor: Malá část vybavení androida, kam se ukládají všechny negativní emoce. Když se negátor naplní, může dojít k nepříjemné poruše androida, jako je například exploze hlavy.(42.Žádná legrace)

NELSON Horatio (lord): (1758-1805) Britský námořní admirál. Během války s Francií oslepl na pravé oko (1794) a ztratil pravou ruku (1797). Padl v bitvě u Trafalgaru, kterou Britové vyhráli.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Padl před příchodem Listera a ostatních ve voskové válce.(19.Kamila)

NEWTONOVÁ Karen: Hlavní lékařka na Červeném trpaslíku. Zahynula při nukleární nehodě a byla znovu oživena nanoboty [viz. výše].(45.Zpátky v červeném I)

NIELSENOVÁ Briggite: (1963-) Dánská herečka a zpěvačka, proslulá svými výraznými prsními implantáty. Bývalá manželka Sylvestera Stalloneho. Nejznámější role:"Rudá Sonja" (1985), "Kobra" (1986) a "Policajt v Beverly Hills II" (1987).(18.Poslední den)

NIGEL: Jeden z vězňů v Tanku. Byl prima, ale trochu nerudný, když k němu šel někdo blízko s magnetem.(45.Zpátky v Červeném I)

NIMBLE, Albert: Milionář, který se nechal uspat a vystřelit do vesmíru v naději, že se setká s někým, kdo by vyléčil jeho smrtelnou chorobu. Posádka Červeného trpaslíka na něj po třech milionech letech natrefila. Probudili ho a vysvětlili, že jsou poslední lodí s lidskou posádkou a že mu nemůžou pomoci. Rozzuřil se a téměř okamžitě zemřel. Některým lidem prostě nevyhovíte.(5.Sebevědomí a mindrák)

NOBELOVA CENA: Významné ocenění, udělované každoročně od roku 1901. Nazvána podle švédského chemika a továrníka Alfreda Nobela (1833-1896), vynálezce dynamitu (1867), který se v závěti rozhodl věnovat všechny úroky ze svého majetku na odměňování osob, které obohatily lidstvo. Nobelova cena je uznáním za významné přínosy ve fyzice, chemii, ekonomii, fyziologii a medicíně, literatuře a ke světovému míru. Pokud by se někdy došlo i na ovoce, horkými kandidáty by byli Kryton a Lister.(29.Démoni a andělé)

NORIMBERK: Německé město, v letech 1933-1938 sídlo německých nacistů a také místo, kde se v letech 1945-1946 konal vojenský soud s největšími nacistickými pohlaváry.(17.Fotostroj času)

NORMAN: Jméno, kterým oslovovala Mc Gruderová Rimmera, když se milovali a ona byla po otřesu mozku.(5.Sebevědomí a mindrák)

NOSTRILOMO: Kosmická loď, jejíž posádka ve filmu "Vetřelec" (1979) letěla vstříc své záhubě a setkání s obrovským, nelítostným a uslintaným zabijákem. Přežila jen Ripleyová...(45.Zpátky v červeném I)

NOVA 5: Havarovaná kosmická loď, ze které Lister a ostatní zachránili Krytona a vysvobodili ho z pečování o tři kostry.(7.Kryton)

NÝDNOL: Londýn pozpátku. Lister se domníval, že jde o hlavní město Bulharska.(13.Pozpátku)