Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 16.07.2024

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Slovník

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Žpísmeno L

LANCELOT: Nejlepší bojovník z rytířů legendárního krále Artuše.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Zahynul ve voskové válce před příchodem Listera a ostatních.(24.Roztavení)

LANSTROMOVÁ Hildegard: Původně geniální lékařka, která dokázala izolovat pozitivní viry. Jako hologram se nakazila holovirem a propadla psychopatickému běsnění. Předtím, než jí virus zničil, stačila nakazit Rimmera.(28.Karanténa)

LAST James: (1929-) Původem německý kabaretiér a hudebník, úspěšný především v Evropě. Alba jako "Polka party" a "Zamilované housle" jsou zřejmě důvodem proč měl Rimmer jeho desky a proč se ve Voskovém světě ocitl mezi zlými parafíny. Stejně jako ostatní se roztavil.(24.Roztavení)

LASZLO Victor: Postava z filmu "Casablanca" (1942), kterou hrál Paul Henreid. Rick (Humhrey Bogart) lže Laszlovi, že Ilsa (Ingrid Bergmannová) ho nemiluje (Ricka), aby ochránil Victorovy city.(19.Kamila)

LAUREL Stan: (1890-1965) Vlastním jménem Arthur Stanley Jeffersen, původem Angličan. Hubená část nerozlučného amerického komediálního dua Laurel a Hardy. Od 20. let do poloviny 40. let spolu natočili přes 200 úspěšných filmů a scének. Humor byl založen na jejich odlišnosti, díky které se navzájem skvěle doplňovali. Laurel je také velkým vzorem Krytona, který od něj převzal jeho režim zoufalství.
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(24.Roztavení)

LEEDS: Město na severu Anglie, známé svým fotbalovým klubem Leeds United. Nedá se říct, že by jeho fanoušci byli právě vzorní, ale našli by se i horší.(38.Nachystejte květináče)

LEGIE: Výsledek vojenského výzkumu a experimentu s kolektivním vědomím. Byl složen z osobností, které se dostaly do jeho blízkosti. Změnil Rimmera z hologramu na měkké světlo v hologram na tvrdé světlo. Byl zneškodněn Krytonem.(32.Legie)

Lemolacalcathryte: Látka, která pomohla Listerovi zbavit se úzkosti při klaustrofobii.(40.Zkouška kanálem)

LENNON John: (1940-1980) Zpěvák, autor hudby a kytarista, člen skupiny Beatles a později sólista. Podlehl zranění po atentátu, který na něj spáchal Mark Chapman. 
Jedna z Listerových robotických rybiček.(2.Ozvěny budoucnosti)

LEPŠÍ NEŽ ŽIVOT: Populární a virtuální počítačová hra, ve které bylo možné vyplnit si všechna přání pouhou silou myšlenky. Kvůli Rimmerovu zvrácenému mozku byla celá hra znehodnocena.(8.Lepší než život)

LEVIATHAN: Loď, jejíž posádka byla zničená Epidémem. Na ní bylo Listerem a ostatními nalezeno tělo Caroline Carmenové zamrzlé v ledu.(43.Epidém)

Ležák: Nejoblíbenější Listerovo pití a také zbraň, kterou porazil vindaloobestii."Jediná věc, co rozpustí vindaloo!"(1.Konec)

LINCOLN Abraham: (1809-1865) 16. prezident USA (1861-1865) zvolený za republikány. Prezidentem během americké občanské války, zrušil otroctví. Byl zastřelen během divadelního představení hercem Johnem Wilkesem Boothem. 
Jeden z hodných parafínů ve Voskovém světě. Roztavil se.(24.Roztavení)

Linka důvěry: Též často označována jako Samaritáni. Bezplatná telefonická linka, založená v Británii v roce 1953, na které měli dobrovolníci vlídným slovem odrazovat případné sebevrahy od jejich činu. To platilo pouze do Rimmerova jednodenního působení na Lince důvěry. Volalo mu pět lidí a všichni spáchali sebevraždu. Viz též. "Den lumíků".(18.Poslední den)

LISTER Bexley: Jeden ze dvou Listerových synů, kteří se mu narodili po otěhotnění v paralelním vesmíru a Jimovo [viz. níže] dvojče. Dostal jméno po Jimu Bexleyovi.(2.Ozvěny budoucnosti)

LISTER David: Třetí technik na Červeném trpaslíku. Jediný člen posádky, který přežil nukleární nehodu díky uzavření ve stázi. Matka Jima [viz. níže] a Bexleyho [viz. výše] Listerových. Viz. též Listerův životopis.(1.Konec)

LISTER Jim: Jeden ze dvou Listerových synů, kteří se mu narodili po otěhotnění v paralelním vesmíru a Bexleyho [viz. výše] dvojče. Dostal jméno po Jimu Bexleyovi.(2.Ozvěny budoucnosti)

LISTEROVÁ Debbie: Listerův protějšek z paralelního vesmíru. Otec jeho dvou synů.(12.Paralelní vesmír)

Listopad: Jedenáctý kalendářní měsíc a čas Listerovy koupele.(17.Fotostroj času)

Lithium carbonicum: Stabilizátor nálady. Látka, která se užívá například při léčbě maniodepresivní psychózy a která odvrátila posádku Červeného trpaslíka od pokusu o sebevraždu. Přispívá také k tvorbě bílých krvinek.(30.Návrat do reality)

LIVERPOOL: Město, ve kterém byl Lister nalezen jako novorozeně v krabici pod kulečníkovým stolem. Bylo uváděno jako město jeho původu.(22.Bílá díra)

LOLA: Barmanka v "Ulicích Lareda".(33.Pistolníci z Apokalypsy)

LOLITA: (1955) Nejznámější dílo ruského spisovatele Vladimíra Nabokova o muži středních let, posedlého dvanáctiletou dívkou. Zvláště strana 61 stojí za pozornost.(14.Trosečníci)

LONDON JETS: Listerovo oblíbené mužstvo bezgravitačního fotbalu. Jeho největší hvězdou byl Jim Bexley.(1.Konec)

LORETTA: Postava z počítačové virtuální hry "Gumshoe", do které se Lister zamiloval. Schizofrenická masová vražedkyně a femme fatale. Zabila pět chlápků.(33.Pistolníci z Apokalypsy)

LORRAINE: Dívka s umělým nosem vyrobeným z ušlechtilého kovu, kterou Rimmer sbalil pomocí své knihy "Jak balit holky s pomocí hypnózy". Utekla mu, protože jeho podařené vtipy o jejím nose, jako například - "Co ti to přelítlo přes nos?" - nepadly na úrodnou půdu. Na druhý den mu volala, že se stěhuje na Pluto.(12.Paralelní vesmír)

LOUVRE: Slavný pařížský dům umění, ve kterém jsou vystaveny taková díla jako například "Mona Lisa" nebo "Venuše Milská". Zcela jistě by se zde vyjímalo i Kocourovo posmrtně nabalzamované tělo.(20.DNA)

LUDVÍK XVI: (1754-1793) Král Francie (1774-1793). Po francouzské revoluci v roce 1792 Ludvík a jeho rodina ztratili moc a byli uvrženi do domácího vězení. Ludvík se pokusil o útěk ze země, byl dopaden a v roce 1793 padla jeho hlava pod gilotinou.(36.Mimo realitu)

Lumík: Malý hlodavec z čeledi hrabošů, býložravec. Velice snadno se přemnoží (asi jako tribbl) a potom se v ohromném počtu bez zjevného cíle vydává na pouť. Omezuje dopravu a nezastaví se ani na břehu moře. Tisíce lumíků se vrhají do moře, kde se utopí. Příčina "hromadných sebevražd" nebyla doposud zcela objasněna.
Rimmer choval jednoho lumíka doma. Měl toho kluka moc rád. Dokonce mu postavil i zídku, aby z ní mohl skákat. Nechtělo se mu ani za nic. Jednou o vánocích mu na prstech podával kus biskupského chlebíčku a lumík ho kousnul. Zahryznul se mu do prstu a nechtěl se pustit. Rimmer mu musel rozmáznout hlavu o zeď ložnice. Z toho mu bylo opravdu moc smutno. Ten hnusák mu zničil tapetu s helikoptérkami.
Pozn. Varování: Tento obrázek není pro slabé povahy.(10.Škvíra ve stázi)

LUNETIC: Čtyřčlená hudební skupina z Litvínova, přivádějící do varu puberťačky. Na většinu kulturních akcí postačí znát jejich hit "Jsi moje máma".(37.Pekelně ostrý výlet)