Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 14.06.2024

Členové posádky
Holly
Kocour
Kochanská
Kryton
Lister
Rimmer

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Rimmer


JMÉNO: Arnold "Jidáš" Rimmer
Hologram
POVOLÁNÍ: druhý technik
RODIČE: zkrachovalý voják a semetrika ze Semetrikova
STATUS: mrtvý a navždy svobodný
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Nirvanah Craneová
MILUJE: vojáky, boxerské rukavice, lidové tance, telegrafní sloupy 20. století, Hammondovy varhany
NESNÁŠÍ: Listera a jeho kytaru, Eso Rimmera, sebe, polévku Gazpacho
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Dutohlav, Magor, Nozdry jako Grand Canyon
ALTER EGO: Billy Doyle, Drsňák Dan, Eso Rimmer, Arlene Rimmerová

Tyranizován rodiči, opovrhován bratry a přehlížen děvčaty prožil Arnold svůj bezcenný život.

Arnold Jidáš Rimmer se narodil roku 2149 na jupiterském měsíci Io, jako nejmladší ze čtyř bratrů. Jeho otec, neúspěšný voják, kladl na své syny vysoké nároky, protože chtěl docílit toho, aby všichni udělali kariéru jako důstojníci. Arnold byl pro své rodiče neustálým zdrojem zklamání.

Už v roce 2156, kdy chodil do 1.D., měl velké problémy postoupit do další třídy. Přestože nepropadl, pocit hořkosti v něm neustále narůstal a vyvrcholil v roce 2163, kdy se jako čtrnáctiletý rozešel před soudem s rodiči a nadále se s nimi stýkal jen sporadicky.

O dva roky později odešel z domova definitivně, s cílem stát se důstojníkem.

Roku 2167 Rimmer vstoupil do Vesmírného sboru a začal pracovat na těžařské lodi Červený trpaslík jako třetí technik. Během následujících čtrnácti let se Rimmer marně pokoušel složit astronavigační zkoušky a dosáhnout důstojnické hodnosti. Jediné, co se mu podařilo, bylo povýšení na druhého technika.

20.2. 2181 nastoupil na Červeného trpaslíka David Lister jako třetí technik a stal se Rimmerovým podřízeným. Měli spolu neustálé rozepře.

23.3. 2181 byl Lister poslán do stáze za nepovolené přechovávání kočky a Rimmer zůstal sám na celou údržbu. Špatně opravil tepelný štít, což způsobilo nukleární nehodu, během které zemřela celá posádka kromě Listera a jeho kočky.

Když byl Lister v roce 3 002 181 propuštěn ze stáze, byl Rimmer znovu oživen palubním počítačem jako hologram. Podle množství slov, které si v životě s Listerem vyměnili, byl shledán jako nejvhodnější Listerova společnost. Jeho úkolem bylo udržet Listera příčetného.