Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 14.06.2024

Členové posádky
Holly
Kocour
Kochanská
Kryton
Lister
Rimmer

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Holly


JMÉNO: Holly
Holografický počítač 10. generace
POVOLÁNÍ: dohled nad Červeným trpaslíkem
RODIČE: konstruktéři Červeného trpaslíka
STATUS: on line
ŽIVOTNÍ LÁSKA: Sinclair ZX81
MILUJE: čistou obrazovku, kanadské žertíky, Agathu Christie
NESNÁŠÍ: statickou elektřinu, Rimmera
ALTER EGO: Queeg, Hilly z paralelní vesmíru

Před třemi miliony let špičkový počítač schopný řídit celou loď. Nyní jen stupidní zaseklé péemdéčko.

Jupiterská těžařská společnost začala vybavovat své těžební vesmírné lodi počítači, které měly lidskou tvář. Na loď Červený trpaslík byl umístěn hologramatický počítač 10. Generace, který byl pojmenován Holly. Holly měl IQ 6000 a kromě dohledu nad lodí, dokázal oživit i jeden hologram člena posádky. Nicméně v roce 2140 nedokázal zabránit nukleární nehodě, která zabila celou posádku, kromě Listera zavřeného ve stázi a jeho kočky.

Následující tři miliony let prožil Holly sám, začal trpět počítačovou senilitou a jeho původní IQ se smrsklo na 60. Přesto dál dokázal kontrolovat loď. Když nebezpečí radioaktivity pominulo, propustil Holly Listera ze stáze a jako společníka mu oživil Arnolda Rimmera, bývalého Listerova nadřízeného.

Pomocí Holly Hop Drive, který byl Hollyho vynálezem se posádka dostala do paralelního vesmíru, ovládaného ženami. Nejenže zde Lister otěhotněl, ale Holly se zamiloval do palubního počítače Hilly a po návratu si změnil tvář podle ní.

Později se znovu vrátil ke své původní, mužské podobě, která kdysi patřila největšímu a nejplodnějšímu milovníkovi všech dob.