Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 14.06.2024

Členové posádky
Holly
Kocour
Kochanská
Kryton
Lister
Rimmer

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Kryton


JMÉNO: Kryton 2X4B 523P
Android s porouchaným programem
POVOLÁNÍ: práce všeho druhu
RODIČE: profesorka Mammetová a společnost Divadroid
STATUS: Matka Terezoid
ŽIVOTNÍ LÁSKA: zelená slizka Kamila
MILUJE: uklízení, film Casablanca
NESNÁŠÍ: Kochanskou, nepořádek, Hudzena 10, salátový dresink
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Chachumbabu (Vykuk v plechovém rouše), Placatá hlava, Plechovej zmetek
ALTER EGO: Jake Buchar, šerif, Bongo, Sammy Bouchačka

Vždy poslušného a pilného robota osudově poznamenalo setkání s Listerem.

Koncem 23.století došlo k velkému rozvoji automatizace a společnosti začaly vyvíjet stále dokonalejší roboty. Série 3000, která byla vyrobena na Tchai-wanu se stala velmi neoblíbenou pro svou dokonalou podobnost s lidmi a proto byly nadále vyráběny roboti od lidí odlišní.

V roce 2296 byl vynalezen společností Infomax Data převratný vizuální systém verze IX.05, který je použitý i pro výrobu robotů série 4000.

V roce 2340 se profesorka Mametová, která pracovala pro společnost Diva Droid, rozešla se svým snoubencem, bioinženýrem Johnem Warburtenem. Jako pomstu stvořila novou sérii robotů 4000 k jeho obrazu - nafoukané, směšného vzhledu a popudlivého. Kromě Krytona mezi tyto roboty patřil také Able, se kterým se později Kryton setkal.

Kryton byl naprogramován jako služební robot a umisťován na kosmické lodi k potřebě posádce. Jednou z lodí byl Augustus, na které všichni zemřeli sešlostí věkem.

Jeho posledním působištěm byla Nova 5, na které došlo k nehodě a celá posádka zahynula. Kryton vyslal nouzový signál, který zachytil Červený trpaslík. Kryton se stal členem nové posádky Trpaslíka. Vzbouřil se proti rozkazům Rimmera a odjel na Listerově vesmírném motocyklu. Narazil do asteroidu a rozbil se na kousky.

Lister ho opravil, ale nedokázal už obnovit jeho původní osobnost. Kryton si vypěstoval charakterové vady a stal se nezávislým.