Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 20.05.2024

Herci
Annett
Barrie
Hayridge
Charles
Jules
Llewellyn
Lovett

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Norman Lovett

Norman Lovett

NORMAN LOVETT

http://www.normanlovett.co.uk

narozen 31. října 1946, ženatý

Norman Lovett začal s herectvím poměrně pozdě - počátkem osmdesátých let. Tehdy se stal členem známého sdružení Comedy Store, kde se seznámil například s Chrisem Barriem a Hattie Hayridge. Občas se objevil v několika televizních pořadech. Jedna z jeho prvních rolí v televizi byla, podobně jako u Chrise Barrieho, v jedné epizodě i u nás známého seriálu "The Young Ones" - "Mladí v partě"(1982), jenž toho má s "Červeným trpaslíkem" společného víc, než se na první pohled zdá. Do podvědomí diváků se dostal účinkováním v šou Ruby Wax (Manželky Eda Bye a představitelky Blaize Falconburger v RDW "Fotostroj času").
Jeho velká chvíle přišla teprve v roce 1988, kdy ho Rob Grant a Doug Naylor přizvali ke spolupráci na pro BBC převratnému seriálu "Červený trpaslík". Lovett byl mírně zklamán, protože mu nevyšla role Rimmera a zbyl na něj marastický počítač Holly. Hlavně mu vadilo, že jelikož se na obrazovce objevuje jen jeho
hlava, je izolován od ostatních herců.
Lovett vydržel v seriálu pouhé dvě sezóny. Vysvětlení jeho odchodu z "Trpaslíka" se různí. Naylor s Grantem tvrdili, že po infarktu měl podlomené zdraví, producent Paul Jackson vypustil zprávu, že chtěl víc peněz a sám Lovett to odůvodňuje tím, že potkal svou ženu Lilly Morrison a přestěhovali se do Edinburghu, takže by pro něj bylo příliš obtížné dojíždět na natáčení. Pravdou však také je, že se s Jacksonem nepohodl a dlouho mu ležel v žaludku.
Norman Lovett měl pak v televizi vlastní sérii "Já, Lovett", kterou si i sám napsal. Postihlo ho však podobně jako jeho kolegy "prokletí Červeného trpaslíka" a do seriálu se vrátil na konci sedmé a v osmé řadě. V té už má ale jeho role mnohem menší prostor než tomu bylo dřív.

Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka":"Queeg", "Paralelní vesmír."

Filmografie 1988 - 2001:
Netther Wallop (TV serie)(1985)
Red Dwarf (1988-89, 1997-) (TV serie)
I, Lovett (1989) (TV serie) (tvůrce a herec)
Sugar Puffs (TV serie) (1989) (hlas)
Asylum (1996) (TV serie)
The History of Tom Jones (1997) (mini TV serie)
The Criminal (2000)
Red Dwarf (film) (2002?)