Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 20.05.2024

Herci
Annett
Barrie
Hayridge
Charles
Jules
Llewellyn
Lovett

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Robert Llewellyn

Robert Llewellyn

ROBERT LLEWELLYN

http://www.llew.co.uk

narozen 10. března 1956

Robert Llewellyn pochází z anglického Norhamptonu, ale tam dlouho nebydlel. V roce 1980 se poprvé ocitl v televizi, v nevýznamném pořadu "Bookem and Riskit", který podle jeho slov...sledovalo tak osm lidí v Británii a to včetně mě," a kde byl jeho partnerem i pozdější kapitán Hollister z "Červeného trpaslíka" Mac MacDonald. V té době však Llewellyn tíhnul spíše k psaní a divadlu. Stal se píšícím hercem u divadelní skupiny "The Joeys", se kterou procestoval Evropu. Poté hostoval v několika televizních šou, jako například v "Alas Smith & Jones" a "Boon".
Postava Krytona, přesluhujícího androida obdivujícího lidské zlozvyky, se v "Červeném trpaslíku" objevila poprvé už na počátku 2. série. Tehdy ji hrál David Ross, kterému se role sice velmi líbila, ale když se později tvůrci rozhodli udělat z Krytona jednu z hlavních postav, měl právě angažmá ve slavném divadle Old Vic a musel odmítnout.
Naylorovi a Grantovi nezbylo, než se poohlédnout po novém "Muži s gumovou maskou." Tip na Roberta Llewellyna vzešel opět od producenta Paula Jacksona, který ho viděl v edinburgské šou "Mammon, Robot Born of Women."
Llewellyn vstoupil do seriálu zlomovým dílem "Pozpátku". Jeho pojetí Krytona bylo zcela jiné než Rossovo a obětoval své roli opravdu hodně. Především měl ze všech postav nejobtížnější namaskování, trvající v
nejlepším případě dvě hodiny. Kromě několika vyjímek hrál ve všech epizodách kompletně pokrytý latexem a musel překonávat nepohodlí a velké horko.
Počátkem 90. let hrál Llewellyn i v americké napodobenině "Červeného trpaslíka". Američané sice dodali na seriál balík peněz, ale ten sotva mohl dopadnout dobře, když si Listera představovali jako urostlého Adonise, Rimmera jako tuctovou nulu a Kocoura jako ženského vampa. Lllewellyn není na svou účast v tomto paskvilu
příliš pyšný, ale jak říká:"...když už nic jiného, byla to zajímavá zkušenost."
Robert Llewellyn momentálně dělí svůj čas mezi cestování, televizi, radio a spisovatelství. Kromě scénáře RDW Žádná legrace, napsal například v roce 1993 scénář k filmu "Prince Cinders" a v roce 2000 k "Christmas Carol". Vyšlo mu také pár knížek. I v soukromí jsou dobří přátelé s Craigem Charlesem. Llewellynova přítelkyně Judy Pascoe si zahrála androidku v epizodě RDW "Kamila".

Oblíbené epizody "Červeného trpaslíka": "DNA", "Karanténa".

Filmografie 1988 - 2001
Red Dwarf (1989)
Prince Cinders (1993) (hlas)
Grushko (1993)
It´s a Girl (1994) (TV)
Jim´s Gift (1996)(TV)
The Feeble Files (1997) (video) (hlas)
Scrapheap (1998) (TV serie)
Christmas Carol (2001) (hlas)
Red Dwarf (film) (2003?)