Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 20.05.2024

Dabéři
Kamil Halbich
Martin Sobotka
Zdeněk Dušek
Miroslav Táborský

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Dabing

Miroslav Táborský

Miroslav Táborský
*09.11.1959 v Praze

(alias Holly)

Že je Miroslav Táborský výborný herec, dokázal nejen v takových filmech jako jsou Černí baroni, Tmavomodrý svět nebo Kolja. Jeho začátky ovšem nebyly jednoduché. Na divadelní fakultu byl přijat až na čtvrtý pokus. Mezitím vystudoval fyziku na pedagogické fakultě.
Jako jeden z mála Čechů pronikl do zahraničních či koprodukčních filmů. Spolupracoval s takovými hvězdami jako Terry Gilliam Matt Damon, Sigourney Weaver, William Hurt nebo Penelope Cruz. Cizí texty se však učí nazpaměť (slyší je jako muziku). Takto, jak sám řekl, zvládl němčinu, francouzštinu, či španělštinu.
Miroslav Táborský momentálně působí v Divadle v Dlouhé, kde hraje například šaška v představení Soudné sestry (nastudované podle stejnojmenné knihy od Terryho Pratchetta z edice Úžasná Zeměplocha).
Miroslav Táborský také uvádí cyklus Mistři českého animovaného filmu.
„Podle vlastních slov je Miroslav Táborský extrovert na samé hranici možností, což mu spolu s výše zmíněnou pracovitostí nedovolí, aby si nechal pro sebe připomínky k práci všech složek podílejících se na vzniku inscenace. Častokrát už narazil, ale přesto nepřestává věřit, že divadlo jako týmová záležitost potřebuje maximální nasazení všech zúčastněných včetně techniky. A každé vydařené představení mu v této víře dává za pravdu.“
Citace ze stránek Divadla v Dlouhé
Ocenění:
Za postavu Lukeše v Místě nahoře získal televizní ocenění Elsu (2004). Za postavu tlumočníka ve španělském filmu Dívka mých snů dostal prestižní Goyovu cenu.
Za postavu Jindřicha v inscenaci Konec masopustu získal Cenu Světa a divadla za nejlepší mužský herecký výkon roku 1997.
Filmotéka (výběr):
1992 – Černí baroni
1993 – Konec básníků v Čechách
Svatba upírů
1996 – Drákulův švagr
Kolja
Kouzelný měšec
1997 – Lotrando a Zubejda
Sněhurka / Sněhurka - Příběh hrůzy
1998 – Dívka tvých snů
Jezerní královna
2000 – Duna
Případy detektivní kanceláře Ostrozrak
2001 – Muž, který vycházel z hrobu
Tmavomodrý svět
2002 – Vyvraždění rodiny Greenů
2003 – Mazaný Filip
Místo nahoře
Dopisy v krajkách
2004 – Bratři Grimmové
Jak básníci neztrácejí naději