Červený trpaslík


Červený trpaslík - Epizody - Scénáře - Posádka - Herci - Dabing - Ze zákulisí - Hnidopich - Náboženství - Vesmír - Direktivy - Havárky - Nadávky - Postřehy - Texty - Hudba - Mobil - Kostýmy - Dodatky - Sex - Kuchařka - Filmotéka - Slovník - Kalendář - Obrázky - Film - Quiz - Fantazie - NSFAQ - Vzkazy - Srazy - Download - Merchandising - Kontakty - Diskuse - Facebook
Dnes je 20.05.2024

Dabéři
Kamil Halbich
Martin Sobotka
Zdeněk Dušek
Miroslav Táborský

Naše tipy
Přidejte si nás do položky Oblíbené.

Relaxační folie

Informace
Vzkazy
14863
NSFAQ
1354
Quiz
6

Facebook

Sponzoring

Dabing

Martin Sobotka

Martin Sobotka

(alias Dave Lister)

Je vlastně takový "dabér-profesionál". Propůjčuje hlas snad každé třetí postavě, kterou lze v televizi vidět. Jeho hlas je skutečně velmi dobře známou veličinou. Postava Listera mu však byla svěřena zjevně hlavně pro jeho velkou vizuální podobnost s Craigem Charlesem. Sám o seriálu říká: "Mám rád inteligentní humor, i když je velmi těžký. Tento seriál není ani jednoduché dabovat, protože je v něm příliš mnoho detailů na obličej. Mám rád dobré sitcomy i sci-fi a z jejich spojení v Červeném trpaslíkovi jsem nadšen." Taktéž my jsme nadšeni z jeho práce, na které je vidět, že má dabing v malíku.
Jako herec se prosazoval spíše v mladistvém věku, kdy také vytvořil svou nejslavnější hlavní roli ve filmu "Proč?" z fotbalového prostředí. Je s podivem, že po takovém úspěchu nastal takový ústup ze slávy.
Martin Sobotka je taktéž často slyšet v rádiu a to především na svém domovském Českém rozhlase. Zahlédnout ho můžeme i v různých alternacích divadelní společnosti Háta Olgy Želenské, naposledy ve hře "Na správné adrese".

Filmografie:
Člověk proti zkáze (1989) .... postava z Čapkových her
Proč? (1987) .... Michal